Мозаїка

Мозаїка (англ. Mosaic; фр. Mosaique; італ. Mosaico) (Musivum – присвячене музам) – це вид монументального живопису; зображення або візерунок, виконаний з часток однорідних або різних матеріалів. 

Художня виразність мозаїчної композиції може бути досягнута не лише за рахунок складності самого малюнку, але й за рахунок різноманіття матеріалів для виготовлення елементів мозаїки.

Фрагмент мозаїчного панно образу Святої Трійці
Різноманіття скляної мозаїки

Існують такі основні види мозаїки:

  • скляна
  • смальтова
  • керамічна
  • кам'яна
  • керамогранічна
  • металічна
  • золота та платинова
  • бамбукова та кокосова
Скляна мозаїка
Скляна мозаїка має переваги, яких немає, наприклад, покриття з кераміки і навіть каменю.

Скло – це самий зносостійкий непористий матеріал з коефіцієнтом водопоглинення рівним нулю. І це невипадково, адже після розливання у форми розплавленої скломаси, її обпалюють в спеціальних печах при високій температурі, така термообробка і обумовлює високу міцність скляної мозаїки.

Це ідеальний матеріал для використання в басейнах, банях чи саунах, кухнях, а також при облицюванні печей та камінів.

Скляна мозаїка володіє ще й такою корисною властивістю як морозостійкість, вона здатна витримати до 30 циклів заморожування і не втратить зовнішній вигляд навіть при температурі 145 градусів.

Зазвичай скляна мозаїка виготовляється у формі стандартної плитки розміром 20х20, 15х15 або 10х10 мм. Завдяки своїм малим розмірам вона підходить для оздоблення не тільки рівних стін та підлоги, а й заокруглених поверхонь. Максимальний радіус кривизни поверхні для стандартної двосантиметрової плитки складає лише 10 см.  Таким чином, скляною мозаїкою може бути облицьована поверхня будь-якої форми.

У скляної мозаїки є значні переваги колористичного плану:  вона інтенсивна за кольором,  здатна поглинати і затримувати світло, яке виходить з кожної маленької частки, що складає мозаїку, яскраво насиченим -  мозаїка «ловить» сонце.

Мозаїкою можна обробляти практично все: від фасаду будинку до інтер'єру ванної кімнати. Завдяки довговічності і барвистості зображення їй просто немає рівних серед оздоблювальних матеріалів.

Попри всі перераховані якості скляна мозаїка є доступна за ціною.

Мозаїка в кав'ярні Habanera
мозаїчний орнамент
зносостійка, непориста, скляна мозаїка
Різновид скляної мозаїки
мозаїчна квітка
 
 
Яндекс.Метрика
Make a Free Website with Yola.